top of page

O Ladislavu Kratochvílovi

Český malíř Ladislav Kratochvíl

Ladislav KRATOCHVÍL se narodil 24.11.1967 v Roudnici nad Labem. Od dětství se zajímal o výtvarnou tvorbu. Vlastně ani neví kdy začal malovat. Maluje a kreslí celý život a vše, co ho zaujalo ve svém okolí. Sáhl téměř po všech technikách výtvarnictví.

Jeho talentu si všiml učitel výtvarné výchovy již na základní škole. Proto v letech 1978 – 1982 navštěvoval Lidovou školu umění v Litoměřicích a to s výborným prospěchem. Své výtvarné nadání chtěl dále rozvíjet na některé umělecké střední škole.

Zdárně složil talentové zkoušky například na Střední odborné škole v Kamenickém Šenově, obor malíř skla a porcelánu. Bohužel pro velký počet uchazečů nebyl přijat.

Na malování, ale nezanevřel a věnuje se mu i nadále. Začínal malovat na různé materiály včetně dřeva a sololitu. Nejprve temperami a později akrylovými barvami, které si na dlouhou dobu oblíbil. Spolupracoval s grafickým studiem Malý Princ, kde v roce 1993 vytiskli jeho kompletní omalovánky pro děti.

V současnosti se v klidu svého ateliéru věnuje hlavně portrétováním olejem na plátno. 

Neustále se ve své výtvarné činnosti zdokonaluje, což můžete posoudit i vy návštěvou některé z jeho četných regionálních výstav.

Do současné doby vystavoval svá díla samostatně v Chrastavě, na zámku v Lomnici nad Popelkou,  v Malém divadle Liberec a na dalších místech libereckého regionu.

V roce 2018 vydal nástěnný kalendář olejomaleb s portréty.

Má obrovský smysl pro detail a neustále svůj talent rozvíjí. Do svých obrazů vkládá duši a tím získávají na dynamice jednotlivých výjevů.

Podívejte se také na Wikipedii a Instagram. :-)

Kam pokračovat dále?

bottom of page